SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Liseleri / İmam Hatip Ortaokulları Yönetici Gelişim Programı(YÖGEP) Aralık Ayı Etkinliği

Anadolu İmam Hatip Liseleri / İmam Hatip Ortaokulları Yönetici Gelişim Programı(YÖGEP) Aralık Ayı Etkinliği Eruh Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi.
Anadolu İmam Hatip Liseleri / İmam Hatip Ortaokulları Yönetici Gelişim Programı(YÖGEP) Aralık Ayı Etkinliği

 

            Eylem/Konu:  Maliye, finans, bütçeleme, okul kaynaklarının finansal açıdan etkili ve verimli kullanılması, harcama kalemleri, harcama iş ve işlemleri, donatım iş ve işlemleri, fatura iş ve işlemleri, yolluk-yevmiye-harcırah iş ve işlemleri, KBS, MYS, HYS sistemleri (ödenek talebi, ödenek aktarılması, ödeneklerin gönderiliş şekli, pansiyon ücretleri, ödeneklerin kullanılması, öğrencilere yapılan sosyal yardımlar, pansiyon gelir- gider “bütçe” cetvelinin hazırlanması, e-pansiyon uygulaması vs.) örneklerle uygulamaya dökülecektir.

            19/12/2018 Çarşamba günü saat 10:00 da Eruh Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürünün odasında, Eruh ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret KESKİN başkanlığında toplanan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu idarecileri Yönetici Gelişim Programının Aralık ayına ait etkinliği gerçekleştirdiler. Etkinlikte yer alan konuları masaya yatıran ekip, daha önce de bu işlerin bir çoğunu yaptıklarını dile getirdi. KBS, MYS ve HYS sistemini anlatan Şube Müdürü Fikret KESKİN ,sistemde bulunan ödemelerden bir kaçını uygulamalı olarak yaptı. 

            Harcama kalemlerinin farklılıklarına değinin Fikret KESKİN , okullara gelen ödeneklerin uygun kalemde kullanılması gerektiğini ifade etti. Bütçe tertip kodlarından bahsedildi. Kafalarda oluşan soru işaretlerine çözüm getiren verimli bir toplantı oldu. Toplantı sonunda bütün idareciler farklı ödeme kaleminden olan birer ödemeyi MYS den uygulamalı olarak yaptı. Verimli bir toplantı olan etkinliğin sonunda Şube Müdürü Fikret KESKİN toplantıya katılanlara teşekkür ederek, toplantıyı bitirdi. 

 

24-12-201824-12-201824-12-201824-12-201824-12-2018

 

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.