SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YIL DÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü ve şehitlerimizi anma günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan program konferans salonundaki etkinliklere devam etti. Programa  konuşmacı olarak katılan 129 yaşındaki  Mehmet ESEN Kurtuluş Savaşı anılarını anlattı.
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YIL DÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Dönümü ve Şehitlerimizi Anma Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan program konferans salonundaki etkinliklere devam etti. 

18 mart

Konferans salonundaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.Günün anlam ve önemini belerten konuşmanın yapılmasının ardından " Çanakkale Şehitlerine " adlı şiir okundu.

18 mart

Programa  konuşmacı olarak katılan 129 yaşındaki  Mehmet ESEN Kurtuluş Savaşı anılarını anlattı. Mehmet ESEN´e İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇİFTÇİ tercümanlık yaptı.

18 mart

Eruh İMKB Yatılı Bölge Orta Okulu öğrencilerinin "Silahını Vermeyen Şehit" adlı damatizasyonunu canlandırmalarından sonra okul korosu progarmını sundu ve şiirler okundu.

18 mart

Eruh İMKB Yatılı Bölge Orta Okulu öğrencilerinin "Çanakkale´de bir mezar" adlı tiyatro oyunu sergilendi. Hafta içi düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinin ardından Eruh Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisinin sunumuyla program sona erdi.

18 mart

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.