SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI NİSAN-MAYIS AYI FAALİYETİ

Toplantı Konusu: Sınıf İçi ve Sınıf Dışı Etkinlik Örnekleri Toplantı Tarihi: 13.05.2022                                                                                                Toplantı yeri: Eruh M. Akif Ersoy Ortaokulu Katılımcılar: Eruh ilçesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri
DÖGEP ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI NİSAN-MAYIS AYI FAALİYETİ

   "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP) kapsamında, ilçemizde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile bir araya gelinerek gerçekleştirildi. Toplantıda, DKAB dersinde konu bazlı örnek uygulamalar sınıf içi ve sınıf dışı etkinlik örnekleri konusu işlendi. Bu konuyla ilgili öğretmenlerimiz okullarında yapmış oldukları veya yapacakları okul içi ve okul dışı etkinliklerinden bahsederek nasıl bir yol izlediklerini anlattılar. Eğitim ve öğretimin kalıcı olması için etkinlere derslerde veya ders dışında sık yer verilmesi üzerinde duruldu.

     Böylece öğrencilerin; analitik düşünme, yorum yapma, fikir yürütme, olaylar arasında bağıntı kurma gibi özellikleri gelişmiş olacaktır.

    Toplantı, aylık raporun hazırlanmasıyla sona erdi.

18-05-202218-05-202218-05-2022

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.