SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eylül-2021 Döneminde İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin DİKKATİNE!

Eylül-2021 Döneminde İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin DİKKATİNE!

    DUYURU

            Eylül-2021 döneminde İlçemize Sözleşmeli olarak atanan öğretmenlerin 06/09/2021 tarih itibariyle aşağıda belirtilen belgeleri yanlarında getirerek görevlerine başlayabileceklerdir.

İstenen Belgeler

1) Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4) Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.).

5) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

6) Son altı ay içinde çekilmiş Biyometrik fotoğraf (3 adet)

7) Kimlik Fotokopisi,

8) Elektronik Başvuru Formu (Tercih Listesi) E-Devlet Sayfasında Çıkartılacak

9) Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu  olmadığına dair tam teşekküllü (Özel veya Kamu) bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

10) Güncel tarihli adli sicil kaydı. (E-Devletten alınacaktır.)

11) Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için.)

12) Mal Bildirim Formu (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden temin edilecektir.)

NOT:

1) Ataması İlçemiz Emrine yapılan adaylardan Askerde olanlar Atama Haklarının saklı bırakılması için dilekçe ve ek olarak muhtemel terhis tarihlerini gösterir belgenin bağlı buldukları birliklerinden alınarak gönderilmesi gerekmektedir.

2) İlçemize atanan öğretmenlerimiz İl merkezinde bulunan QNB Finans Bank Siirt Şubesinde banka hesabı açıp müdürlüğümüze öyle geleclerdir.

3) Olası mağduriyetlerin yaşanmaması için göreve başlama ile ilgili Müdürlüğümüz tarafından ayrıca resmi olarak herhangi bir bilgilendirme yapılmadan, Adayların atandıkları görev yerlerine gitmemeleri önem duyurulur.

4) Güvenlik Soruşturması ise Bakanlığımızca verilecek talimat doğrultusunda işlem yapılacaktır.

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.