SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Tablet Dağıtıldı

İlçe kaymakamımız Murtaza DAYANÇ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÇİFTÇİ, İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencilerine, Fatih Projesi kapsamında tablet dağıttılar.
Fatih Projesi Kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Tablet Dağıtıldı

Eruh Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde düzenlenen törende, öğretmenlere ve öğrencilerine Kaymakam Murtaza Dayanç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi tarafından tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. 
Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, hükümetin hayata geçirdiği Fatih Projesi´nin eğitim sistemine çağ atlatacak bir proje olduğunu söyledi. Kaymakam Dayanç, "Ülkemizde eğitim ve öğretimin niteliğini arttırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başlatılan Fatih Projesi kapsamında Eruh ilçemizde öğretmenlerimize ve öğrencilerimize dağıtılan tablet bilgisayarlar, eğitimde başarı düzeyi son derece yüksek olan ilçemizde başarılarımıza başarı katacaktır" dedi. 
Bu uygulama ile kitap taşımaya son verileceğini anlatan Kaymakam Dayanç, " Fatih Projesi, dünyanın gelişmiş ülkelerinin içinde olduğu bir projedir. Eğitimde hedeflerimizde ulaşmak için gençlerin iyi yetişmesi gerekiyor. Bizim zamanımızda bilgisayarlar yoktu. İmkânsızlıklar içinde okuyarak bu seviyelere geldik. Çağımız bilişim, bilgisayar ve iletişim çağı. Bu yeni nesil inşallah daha iyi şartlarda ve bilgisayar ortamında eğitim alır. 
Bu anlamda öğrencilerimize bu imkânı sağlayan devletimize teşekkür ederiz. Eruh İlçemizde eğitim sisteminin arttırılması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz" diye konuştu. 
Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi ise, "Projenin amacı okullarımızda eğitim gören gençlerimizin eğitim alanında bilgisayar teknolojisiyle tanışarak, ders çalışmalarında çağın gereği olan, öğrenmeyi kolay yoldan daha çabuk bir şekilde sağlayan tablet bilgisayarlarla eğitim ve öğretime ivme kazandırmaktır" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.

02-12-2015 02-12-2015
02-12-2015 02-12-2015
02-12-2015 02-12-2015

 

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.