SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 102. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI VE VATAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI.

İstiklal Marşımızın kabülünün 102. yıl dönümü kutlandı ve vatan şairi Mehmet Akif ERSOY düzenlenen bir programla anıldı.
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 102. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI VE VATAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI.

İstiklal Marşımızın kabülünün 102. yıl dönümü kutlandı ve vatan şairi Mehmet Akif ERSOY düzenlenen bir programla anıldı. Kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Merkez Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu öğrencilerinin orataryo gösterisini Mehmet Akif ERSOY'un yaşamının konu alındığı film sunumu izledi. Merkez 75. Yıl MEV Ortaokulu görsel sanatlar öğretmeni Tarık EKİN tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif ERSOY'u canlı performansla resmetmesinin ardından "Halk Gözüyle İstiklal Marşımız" adlı video izletisi sunuldu. Program ilçe çapında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirililmesiyle sona erdi.

13-03-202313-03-202313-03-2023

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.