SİİRT ERUH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS' ye Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÇİFTÇİ başkanlığında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında  6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek merkezî sınav öncesi ilçemiz Ortaokul ve Lise Okul Müdürleriyle toplantı yapıldı.
LGS' ye Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

         2021 Yılı Liselere Geçiş Sistemi hazırlıklarını değerlendirmek ve istişarede bulunmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÇİFTÇİ başkanlığında Şube Müdürleri, ortaokul müdürleri ve lise müdürlerinin katılımı ile değerlendirme toplantısı yaptı.

         26 Mayıs 2021 Çarşamba günü Müdürümüz Sayın Mehmet ÇİFTÇİ başkanlığında, yapılan toplantıya katılan müdürlerimiz ile, LGS'ye hazırlık başta olmak üzere bugüne kadar yapılan yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarının değerlendirmesi yapılarak bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu. Bu kapsamda, LGS Kılavuzu'nun mutlaka incelenmesi sınava girecek öğrenciler başta olmak üzere, öğretmen ve velilerin bilgilendirilmesi istendi.

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÇİFTÇİ, salgın yüzünden yüz yüze eğitime ara verilen bu dönemde de diğer dönemlerde olduğu gibi, okul müdürlerimizden uzaktan eğitim faaliyetlerini titizlik ve hassasiyetle yürütmelerini, okul ve kurum yöneticilerinin sürecin koordinesini ve takibini yapmalarını istedi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Liselere Geçis Sistemi Sınavının hazırlıklarının tamamlandığını, görev alacak öğretmenlerin de iki gün içine hazır olacaklarını söyledi. Uzaktan Eğitim sürecine ve LGS'ye hazırlık çalışmaları kapsamında bakanlığımızca yayımlanan Beceri Temelli Örnek Sorular, 8 Sınıflar için kaymakamlığımız ve müdürlüğümüzce dağıtılan "LGS Çalışma Kitapları" ndan öğrencilerimizin olabildiğince istifade etmiş olmalarını dilediğini, sınava kadar çalışmalara devam edilmesini istedi.

 

LGS' ye katılacak tüm öğrenciler için başarı dileklerinde bulunularak toplantı tamamlandı.

26-05-202126-05-202126-05-202126-05-2021

Dih Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 84 Atatürk İlkokulu karşısı Eruh / SİİRT - 0484 311 20 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.